Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram dondurma linkini kullanarak hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız, adım adım detaylı kılavuzu şimdi inceleyin!

instagram, son dönemlerde işletmeler veya bireysel kullanıcılar için oldukça popüler platformların arasında gösterilmektedir. Hal böyle olunca bazı kullanıcılar hesaplarındaki ekstra özellikleri keşfetmek istemektedir. Bunlardan biri ise instagram dondurma işleminin nasıl olacağı konusudur.

Hesap dondurma veya instagram kapatma için kullanılan işlemler basittir. Ancak bunların nasıl yapıldığını öğrenmek, önemlidir. Bir kullanıcı olarak hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilir veya açabilirsiniz. Dondurma işlemi, hesabınızı kalıcı olarak silmez; yani hesabınızı kapattığınızda tekrar açabilirsiniz.

Peki instagram dondurma geçici olarak nasıl yapılır? İşte detaylı kılavuzumuzda adım adım nasıl yapıldığını açıklıyor olacağız.

Sosyal medyada bir hesabınız varsa kullanmadığınızda geçici olarak ara vermek önemlidir. En popüler sosyal medya uygulamalarının arasında olan instagram’da da dondurma işlemi mümkündür. instagram hesap dondurma linki ile hesabınızı silmeden geçici olarak kullanmayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Dondurma işlemi, mobil uygulamadan yapılamadığı bahsedilir. Ancak telefondan da nasıl yapıldığınız anlatıyor olacağız. Hesabınızı geçici olarak kapatmak isteyenler için instagram dondurma linkine buradan ulaşabilir.

Telefondan Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme, kalıcı bir işlemdir. Hesabınızı dondurmak ise geçici ve tekrar açabileceğiniz durumdur. Eskiden hesap dondurma işlemi yalnızca bilgisayar üzerinden veya mobil tarayıcı kullanılarak yapılabiliyordu. Şimdi ise uygulama kullanarak telefondan hesabınızı dondurabilirsiniz.

Android veya iOS cihazınız varsa instagram hesap dondurma işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

 1. Google Play Store veya App Store üzerinden yüklemiş olduğunuz instagram uygulamasını açın.
 2. Hesap bilgilerinizi girerek instagram giriş işlemini yapın.
 3. Ana sayfa ekranının sol alt kısımda yer alan Profil simgesine bir kez dokunun.
 4. Açılan profil ekranının üstünde yer alan ‘Profili Düzenle’ butonuna basın.
 5. Butona basmanızdan sonra çıkan ekranda ‘Kişisel bilgi ayarları’ kısmına basınız.
 6. Meta’ya ait ‘Kişisel detaylar’ bölümü açıldığında en alt kısımda yer alan ‘Hesap sahipliği ve kontrolü’ kısmına dokunun.
 7. ‘Dondurma ve Silme’ bölümüne dokunun.
 8. Geçici olarak dondurmak istediğiniz profili seçin ve ilerleyin.
 9. ’instagram hesabını dondurma veya silme’ başlığının altında bulunan ‘Hesabı dondur’ bölümünü seçin ve ‘Devam’ butonuna basın.
 10. Son olarak uygulama sizden şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra ‘Devam’ butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bilgisayardan Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama üzerinden yapmaya alternatif olarak bilgisayar üzerinden hesap dondurma işlemi harika bir seçenektir. Tarayıcı üzerinden giriş yapıldığında kolaylıkla instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Eğer işlemleri daha hızlı yapmak istiyorsanız, çözümü ise Instagram hesap dondurma linkini kullanmaktır.

Instagram hesap dondurma linki, işlemleri daha kısa yoldan çözümlemek için uygulanan yoldur. Bu seçeneği beklemeyi tercih etmeyenler kullanabilir. Adım adım işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız, sizler için anlattığımız maddeleri takip edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bulunan tarayıcıyı kullanarak hesap dondurma işlemini aşağıdaki gibi gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızı kullanarak instagram.com web adresine giriş yapın.
 2. Hesap bilgilerinizi kullanarak oturumunuzu açın ve ana sayfaya ulaşın.
 3. Ana sayfa ekranının hemen yanında ve en altında bulunan ‘Profil’ simgesine tıklayın.
 4. Profil sayfanızda yer alan ‘Profili düzenle’ kısmına tıklayın.
 5. Genellikle en altta ‘Hesabımı geçici olarak dondur’ kısmı yer alır. Eğer yoksa aynı ekranda yer alan Meta Hesaplar Merkezi başlığı altındaki ‘Kişisel Detaylar’ kısmına tıklayın.
 6. Hesaplar Merkezi sayfasındaki ‘ Hesap ayarları’ kısmından ‘Kişisel Detaylar’ Kısmına tıklayın.
 7. ‘Hesap sahipliği ve kontrolü’ alanından ise hesabınızı kolaylıkla dondurabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Süresi Var mı?

Aktif olarak kullandığınız hesabınızla ilişkili olarak bir süre geçici ara vermek isteyebilirsiniz. Bu olduğunda instagram dondurma işleminin süresi hakkında fikir sahibi olmak önemli olacaktır. Aklınızda şu soru özellikle belirebilir: “instagram hesabımı dondurdum süresi nedir?”

Dondurma işlemi gerçekleştiği andan itibaren 24 saatlik zaman diliminiz bulunur. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda girişiniz engellenmiş olacaktır. Bu süre 24 saat olarak söylense de 48 saate kadar da uzayabilmektedir. Ancak içiniz rahat olsun, 24-48 saat sonra hesabınıza tekrar ulaşabilir ve hesabınızı geri açabilirsiniz.

Instagram Dondurma Kaç Gün Sonra Kapanır?

Hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren beklemen süreniz, yukarıdaki başlıkta da anlattığımız gibi 24 saat olacaktır. Bu süre bitmesinin ardından hesabınızı tekrar kullanabilir veya geri açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. instagram dondurma işlemi gerçekleştiğinde maksimum 48 saatte hesabınız kullanıma kapatılır.

Özetlersek eğer dondurma işlemi 1-2 gün içerisinde aktif olacaktır. Böylelikle içiniz rahat bir şekilde hesabınızı güvenle kapatabileceksiniz. Unutmayın; bu işlem, geçicidir ve tamamen hesabınız silinmektedir. Bunun için instagram kalıcı hesap silme yöntemlerini denemeniz gerekecektir.

instagram sizlere standart prosedürleri geçmenizin ardından ortalama 24 saat içerisinde sonuç verir. Fakat hesabınızı dondurduktan sonra aktif ettiğinizde tekrardan dondurmak için belirli süre beklemeniz gerekecektir. Bu süre ise toplamda 7 gündür.

Instagram Kaç Ay Dondurulur?

Instagram hesapları hakkında en önemli sorulardan biri de kaç ay boyunca hesabın donacağıdır. Merak edenler için platform herhangi bir süre belirtmez. Kısaca Instagram dondurma işlemini sonsuz sayıda yapabilirsiniz. Yani ister 1 ay dondurun isterseniz de bir sene fark edemeyecektir.

Platformda genellikle hızlı işlemler için belirli bir süre beklemeniz gerekir. Maksimum 7 gün geçmesinin ardından işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Donunca Ne Olur?

Instagram dondurma, hesabın geçici bir süre kullanıma kapatılmasıdır. Kullanıcı bu süreyi kendisi belirler ve açmak istediğinde de aktif hale getirebilmektedir. İşlemlerin her biri kullanıcının isteği ile gerçekleştiğinden ötürü hesabınızı geri almak sorun olmamaktadır.

Hesap donduğu zaman zarfı içerisinde takip ettiğiniz kişiler, gönderiler ve takipçileriniz kaybolmayacaktır. Bu da kalıcı hesap silme yöntemine göre harika bir seçenektir. Eğer şimdi hesabınızı dondurmak istiyorsanız, yukarıda anlatılan işlemleri hem mobil uygulama hem de bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dondurulan Hesap Görünür mü?

Dondurulan hesap, sizin kullanımınıza kapalı olma işlemi değildir. Aksine hem sizin hem de diğer kişiler için belirli bir süre gözükmeme durumudur. Yani hesabınızı tekrardan aktifleştirmediğiniz sürece hesabınız görünmeyecektir.

Kısaca kullanıcılar, hesabınızı aradıklarında boş sayfa ekranı ile karşılaşacaktır. Mesaj atmaya çalıştıklarında bu süreçte size herhangi bir mesaj gelmeyecektir. Çünkü gelse bile hesabınız aktif olmadığından görmenizde mümkün olmayacaktır.

Instagram Donuk Hesap Silinir mi?

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da kendine has kuralları mevcuttur. Bunlardan biri ise hesap kapatmak ve silmek işleminin ayrı olmasıdır. Hesabınızı silmek istediğinizde dondurulan bir hesaba sahipseniz silmek, mümkün olmayacaktır.

Siz silmeseniz bile instagram, platform gerekliliklerinden ötürü bazı durumlarda hesabı silebilir. Bu istisnai durum olmadığı zamanlar hesabınız silinmeyecektir.

Dondurulan Hesaba Mesaj Gelir mi?

Mesajlar konusu, dondurulan bir hesap için sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Dondurulan bir hesapta mesajların gelmesiyle size herhangi bir bildirim gelmez. Geçici olarak kapatılan hesapla ne sizin ne de insanların bağlantısı olacaktır.

Eğer hesabınızı kapatmadan önce bir başkasıyla mesajlaştıysanız ve o kişi mesaj attığında işlemler farklılık gösterecektir. Diğer kullanıcı dondurulan hesaba mesaj atabilir. Hesabınızı tekrardan aktif hale getirdiğinizde ise hesabı açan kişi mesajları görecektir.

Dondurulan Hesap Kaç Günde Açılır?

Herhangi bir kullanıcı instagram dondurma işlemini sınırsız şekilde uygulayabilir. Bu, kişiye kendi özgürlüğünün limitini verecektir. Fakat her platformda olduğu gibi instagram’da da belirli kurallar mevcuttur.

Bu kuralardan ilki hesabınızı dondurduğunuzda 24 ile 48 saat bekleme süresinin olmasıdır. Bu süreç içerisinde hesabınıza ulaşmak mümkün olmayacaktır. Fakat, bu sürenin bitiminin ardından hesabınızı açabilir ve yeniden kullanabilirsiniz. Eğer daha önceden hesabınızı dondurduysanız, bekleme süresine gerek yoktur.

Dondurulan Instagram Hesabı Kendi Kendine Açılır mı?

Bir kullanıcı, instagram hesabını açmakta özgür olduğu gibi dondurmakta da özgürdür. Bu doğrultuda hesabınızı dondurduğunuzda yeniden açma fikri birçok insan için merak konusu olmaktadır. Genellikle aklınızda şu soru belirebilir: “instagram hesabımı dondurdum kendi kendine açılır mı?”.

Soruya yanıt olarak instagram dondurma işlemlerine yakından bakmak gerekecektir. Dondurma işlemi kullanıcı tarafından yapıldığından dolayı tekrardan geri almakta benzer şekilde gerçekleştirilir. Kısaca dondurulan Instagram hesabı kendi kendine açılmaz. Açmak istiyorsanız, hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

Dondurulan Hesap Bir Süre Sonra Kapanır mı?

Hesabınızın kapanması demek tamamen silindiği anlamına gelmemektedir. Dileyen herkes, hesabını tekrardan kullanmak üzere açabilmektedir. Ayrıca verileriniz saklanmaya devam ederek daha önce yüklemiş olduğunuz fotoğraflar, gönderiler silinmeyecektir.

Hesap silme işlemi ise instagram dondurmadan ziyade kalıcı olarak kaldırmaktır. Yani hesabınızda tüm verileri belirli süre saklanmasının ardından tamamen silinecektir. Kalıcı silinen bir hesapta geri almak mümkün olmasa da dondurulan hesabı istediğiniz gibi geri alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurunca Beğeniler Gider mi?

Instagram dondurma bir hesabın kalıcı olarak değil, geçici olarak kaldırılmasıdır. Bu süreç içerisinde hesabınıza herhangi bir zarar gelmeyecektir. Hesabınıza ulaşmak isteyenler sizi bulamayacak ve gönderilerinize erişemeyecektir. Hesabınızı aktifleştirmediğiniz sürece hesabınızın dondurulmuş bir şekilde kalmaya devam edecektir.

Hesap dondurma işlemi gerçekleştiğinde insanların aklına genel olarak beğeniler, gönderiler veya takipçilerinin gidip gitmemesi merak konusu olmaktadır. Merak etmeyin, herhangi bir veriniz kaybolmaz veya fotoğraflarınız silinmez. Kısaca beğeniler, gönderiler, takipçiler hesabınıza aktifleştirdiğinizde ulaşabileceğiniz bilgilerdir.

Instagram Hesap Dondurma Neden Olmuyor?

instagram dondurma işlemi uygulanırken bazı nedenlerden ötürü hesabınızı geçici olarak kapatamayabilirsiniz. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Internet bağlantı sorunu: Hesap dondurma işlemi çevrimiçi bir süreçtir. Eğer instagram dondurma işlemi olmuyorsa bu sorun, internetinizden kaynaklanabilir. Sorun bu değilse bile yavaş internet de benzer sonuçlar verebilmektedir.
 • Sunucu sorunları: Ender de olsa instagram’ın kendi sunucuları yavaşlayabilir ve teknik hatalar verebilir. Böyle bir durum gerçekleştiğini düşünüyorsanız, uygulamayı tekrar kapatıp açmayı deneyin.
 • Bölgesel sorunlar: Bulunduğunuz bölgede instagram kullanımı kısıtlanmış veya hiç ulaşılamıyor olabilir. Sorun devam ederse bir VPN servisi deneyerek çözebilirsiniz.
 • Çerez sorunları: Tarayıcı üzerinden hesap dondurma işlemini yapıyorsanız, çerezlerden kaynaklı sorununuz olabilir. Çerez temizleyici eklentisini veya tarayıcının gizli sekmesinden açmayı deneyin.
 • İhlal edilen hesap: Hesabınızı dondurmaya çalıştığınız anda hesabınız, instgaram tarafından kaldırılmış olabilir. Böyle bir durumda işlemlere devam edilemeyecek olup, dondurma işlemi de olmayacaktır.

Dondurulan Hesap Nasıl Geri Getirilir?

Hesabınızı dondurmak için bazı işlemleri yerine getirmek gerekir. Adım adım veya instagram dondurma linkinden yaptıktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılır. Bu süre ilk başladığı günden itibaren 24 ila 48 saat arasındadır.

Donmuş olan bir hesabı nasıl geri getireceğini soran pek çok insan bulunmaktadır. Yukarıda anlatmış olduğumuz adımlardan ziyade herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Geri getirmek için yalnızca ilk 48 saat sonra instagram hesabınıza giriş yapın ve açılsın.